Izrael: znikomy procent zakażonych po zaszczepieniu dwoma dawkami

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   26-01-2021, 15:02

Izrael: znikomy procent zakażonych po zaszczepieniu dwoma dawkami Od początku pandemii w Izraelu wykryto około 600 tys. zakażeń, zmarło w sumie 4478 osób, w tym ponad tysiąc w styczniu (fot. archiwum))

Mniej niż 0,01 proc. osób, które w Izraelu otrzymały obie dawki szczepionki przeciw Covid-19 firmy Pfizer, zakaziło się koronawirusem - dowodzą wstępne dane ws. skuteczności tego środka, przedstawione w komunikacie przez izraelską organizację ochrony zdrowia Maccabi.

Tylko 20 osób spośród ponad 128 tys. zaszczepionych obiema dawkami preparatu Pfizera zostało zakażonych, a przebieg infekcji był u nich bardzo lekki, nie wymagał hospitalizacji i ograniczał się do takich symptomów jak bóle głowy, osłabienie i kaszel. Żaden z chorych nie miał gorączki przekraczającej 38,5 st. C - głosi komunikat.

Dyrektor Maccabi ds. informacji Anat Ekka Zohar powiedziała, że osoby, które przeszły Covi-19 mimo szczepienia, będą monitorowane. - Będziemy badać, czy nadal występują u nich tylko łagodne symptomy i czy nie pojawią się komplikacje wywołane przez wirus - dodała.

Ponad 2,6 mln osób, spośród liczącej 9 mln populacji Izraela, otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki i około 1,2 mln zaszczepiono już obiema dawkami.

Kampania szczepień przeciw Covid-19 odbywa się w Izraelu najszybciej na świecie, ale spadek liczby infekcji wynika również z faktu, że w całym kraju obowiązuje lockdown. Kampania szczepień rozpoczęła się 19 grudnia - pisze Reuters.

Od początku pandemii w Izraelu wykryto około 600 tys. zakażeń, zmarło w sumie 4478 osób, w tym ponad tysiąc w styczniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH