Jak dotychczas przebiegał proces szczepień? Podsumowanie

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   31-12-2020, 08:43

Jak dotychczas przebiegał proces szczepień? Podsumowanie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Czwartek, 31 grudnia, będzie kolejnym dniem realizowania szczepień przeciw COVID-19, które ruszyły w Polsce 27 grudnia. Gdzie szczepienia są już realizowane, a gdzie się zaczną. Łącznie zaszczepionych osób do 30 grudnia do godz. 18.00 jest 36,3 tysiąca - informuje MZ.

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski poinformował, że szpitale będą zamawiać szczepionki do czwartku i otrzymywać je w poniedziałki, co ma usprawnić dystrybucję i szczepienia.

Przeciw COVID-19 zaszczepili się już m.in. prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Alina Niewiadomska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska i wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Mariola Łodzińska.

W Pleszewskim Centrum Medycznym w tylko dwa dni zaszczepiono przeciwko Covid-19 450 pracowników. W sumie do szczepień w pleszewskim szpitalu zgłosiło się ponad 850 osób. Blisko pół tysiąca to załoga medyczna i pracownicy niemedyczni, a 356 to personel pracujący w innych podmiotach leczniczych.

Do szpitali w woj. kujawsko-pomorskim dotarło 3,5 tys. szczepionek przeciwko COVID-19. Trafiły one do 20 szpitali węzłowych, m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Włocławku, Inowrocławiu, Brodnicy i w Żninie.

W stołecznych szpitalach trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Placówki otrzymują kolejne dostawy szczepionek i deklarują, że chętnych do szczepień jest dużo. - Zgłosiło się 90 proc. pracowników - powiedziała PAP dyrektor wojewódzkiego szpitala zakaźnego przy ul. Wolskiej w Warszawie Agnieszka Kujawska-Misiąg.

29 grudnia rozpoczęto szczepienia m.in. na terenie Centrum Dydaktycznego WUM przy ul. ks. Trojdena w stolicy. 30 grudnia ruszyły również szczepienia pracowników Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM, a od poniedziałku 4 stycznia szczepieni będą pracownicy Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM przy ul. Banacha, Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus UCK WUM i Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej.

30 grudnia zaszczepionych zostało 605 pracowników Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Część lekarzy i pielęgniarek z radomskich szpitali węzłowych już się zaszczepiła przeciwko COVID-19. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym wyczerpano pierwszą partię szczepionek. W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym szczepienia rozpoczęły się 30 grudnia.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH