Jak dotychczas przebiegał proces szczepień? Podsumowanie

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   31-12-2020, 08:43

Jak dotychczas przebiegał proces szczepień? Podsumowanie Trwają dostawy do wszystkich 33 szpitali węzłowych w województwie łódzkim (fot. Pixabay)

Czwartek, 31 grudnia, będzie kolejnym dniem realizowania szczepień przeciw COVID-19, które ruszyły w Polsce 27 grudnia. Gdzie szczepienia są już realizowane, a gdzie się zaczną. Łącznie zaszczepionych osób do 30 grudnia do godz. 18.00 jest 36,3 tysiąca - informuje MZ.

Trzy tysiące osób z personelu medycznego chętnych do zaszczepienia przeciwko Covid-19 zgłosiło się w szpitalu klinicznym nr 4 Lublinie. W pierwszej partii ten największy w Lubelskiem szpital otrzymał 150 dawek szczepionki.

Także 30 grudnia kolejne szpitale z Warmii i Mazur rozpoczęły szczepienia personelu przeciw COVID-19. Wśród nich jest szpital wojewódzki w Olsztynie oraz szpitale powiatowe w Szczytnie i Piszu.

30 grudnia w Szpitalu Wojewódzkim im. J. Śniadeckiego w Białymstoku rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. Placówka w pierwszej dostawie otrzymała 75 dawek szczepionki, a na liście chętnych jest już ponad 1330 osób.

Trwają dostawy do wszystkich 33 szpitali węzłowych w województwie łódzkim.

Szpitale węzłowe woj. kujawsko-pomorskiego wykorzystały pierwszą partię szczepionek przeciw COVID-19. W czterech placówkach w Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu i we Włocławku zaszczepiono łącznie 875 osób.

Na Podkarpaciu w 29 szpitalach węzłowych, m.in. w Krośnie, Przemyślu i w Tarnobrzegu, od rana 30 grudnia trwały szczepienia przeciw COVID-19. Uczestniczą w nich pracownicy ochrony zdrowia. W drugiej dostawie do woj. podkarpackiego trafiło 2250 szczepionek.

Wszystkie szczepionki z pierwszej partii zostały podane personelowi krakowskich szpitali. Część placówek rozpoczęła szczepienia preparatami z drugiej partii, część oczekuje kolejnych dostaw.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu planowane są szczepienia do tysiąca osób dziennie. Pozwoli to na podanie w kilka dni szczepionki nie tylko pracownikom tego szpitala, ale również studentom i pracownikom medycznej uczelni i innych placówek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH