Jak senior ma dbać o zdrowie

FARMAKOTERAPIA

Autor: Przełom/rynekaptek.pl   03-03-2011, 16:48

Jeśli ktoś prawidłowo się odżywia i dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych składników, nie powinien sięgać po szeroko reklamowane suplementy - radzi kardiolog Izabela Kiełbalska.

O serce szczególnie powinni dbać seniorzy. W jaki sposób? - Wszystko zależy od właściwego stylu życia. Trzeba odpowiednio się odżywiać, dużo ruszać i być pogodnym. Wtedy zminimalizujemy ryzyko wystąpienia chorób serca i innych schorzeń – stwierdza doktor.

Aby zachować dobrą kondycję, trzeba minimum trzy razy w tygodniu ćwiczyć przez pół godziny przy tętnie 130. Zalecana jest aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, np. spacery. Wskazane jest również pływanie, uaktywniające wszystkie stawy.

Trzeba również dbać o utrzymywanie właściwej wagi. Nadwaga nadmiernie obciąża serce i jest przyczyną innych chorób. W miarę możliwości należy spożywać jak najmniej węglowodanów. Nie wolno jednak bardzo szybko zmieniać nawyków żywieniowych. Może to przynieść więcej szkód, niż pożytku.

- Jeśli ktoś prawidłowo się odżywia i dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych składników, nie powinien sięgać po szeroko reklamowane suplementy. Chyba, że jest w trakcie rekonwalescencji. Niektórzy zamiast iść do lekarza, wolą zażyć tabletkę, która przy podobnych dolegliwościach pomogła sąsiadce lub znajomemu. To nie jest rozsądne – dodaje doktor.

Więcej:
http://www.przelom.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH