Japonia - pierwsze testy na ludziach pigułki przeciwko Covid-19

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/Rynek Aptek   26-07-2021, 09:25

Japonia - pierwsze testy na ludziach pigułki przeciwko Covid-19 Firma Shionogi rozpoczęła testy na ludziach tabletki na Cowvid-19. Fot. ShutterStock Data dodania: 21 grudnia 2022

Japońska firma Shionogi z siedzibą w Osace rozpoczęła testy na ludziach pierwszej pigułki przeciwko Covid-19; lek jest podawany raz dziennie i ma zneutralizować koronawirusa w mniej niż tydzień. Shionogi dołączyła w walce z Covid-19 do Pfizer Inc. oraz Merck&Co.

Jak informuje „Wall Street Journal" firma Shionogi poinformowała, że opracowała pigułkę przeciwko Covid-19 i testuje jej wszelkie skutki uboczne w badaniach, które rozpoczęły się w tym miesiącu i prawdopodobnie potrwają do przyszłego roku.

Tabletka alternatywą dla szczepionki

Japońska firma jest w swych badaniach opóźniona o kilka miesięcy w stosunku do firm Pfizer i Merck, które rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę testowanie tabletek na Covid-19. Pfizer poinformował, że jego lek, który jest zażywany dwa razy dziennie, może być gotowy do wprowadzenia na rynek już w tym roku.

Wszystkie trzy firmy chcą wypełnić jedną z największych luk w walce z pandemią koronawirusa. Badania wykazały, że szczepionki są skuteczne w zapobieganiu poważnych chorób wywoływanych przez znane szczepy wirusa Covid-19, w tym zakaźny szczep Delta. Jednak część ludzi nie chce się szczepić, a przypadki zakażeń mogą wystąpić u tych, którzy dostają szczepionki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH