Jest wsparcie na rozwój projektów biomedycznych

FARMAKOTERAPIA

Autor: PARP/rynekaptek.pl   26-01-2010, 13:17

Jest wsparcie na rozwój projektów biomedycznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje unijne środki na wsparcie nowatorskich rozwiązań z dziedziny inżynierii medycznej.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego zachęca powstające firmy z zakresu technologii ochrony zdrowia i inżynierii medycznej do aplikowania o środki unijne na rozwój.

Do rozdysponowania – w ramach Funduszu Inwestycje kapitałowe – jest w sumie 27 mln zł, w tym 18,5 mln zł dla metod, substancji leczniczych, wynalazków, które powstają w jednostkach naukowo–badawczych. Podstawowym zadaniem Funduszu jest znalezienie na rynku dobrze rokujących projektów w branży medycznej i stworzenie firm, których zadaniem będzie wprowadzenie na rynek innowacyjnych projektów.
Niedawno powstała także Wirtualna Akademia Bioinformatyki – platforma wspomagająca dydaktykę, procesy badawcze oraz komunikację pomiędzy osobami i podmiotami działającymi w sektorze bioinformatycznym.  Akademię Bioinformatyki realizują wspólnie
• Instytut BioInfoBank oraz
• Fundacja Przedsiębiorczości Akademickiej.

Projekt otrzymał unijne dofinansowanie i od początku 2010 roku jest rozwijany w internecie.
Według raportu OECD, wartość sektora bioinformatycznego stanowi już 10 proc. wielkości gospodarek rozwiniętych. Powszechnie akcentuje się, że warunkiem rozwoju tego obszaru jest współpraca przedsiębiorstw z instytucjami wytwarzania i rozwoju wiedzy.

Więcej na temat współpracy i możliwości pozyskania środków na rozwój na stronach PARP dla innowacji: www.pi.gov.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH