Jest zgoda na badania kliniczne dla projektu SEL24

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   18-08-2016, 10:26

Jest zgoda na badania kliniczne dla projektu SEL24 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Selvita otrzymała informację od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków o pozytywnym zakończeniu procesu oceny zgłoszenia IND dla związku SEL24 i dopuszczeniu go do badań klinicznych z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową.

SEL24 jest doustnym związkiem, którego mechanizm działania polega na zahamowaniu kinaz PIM oraz FLT3, powiązanych z procesem nowotworzenia. Jest to pierwsza na świecie substancja o takim mechanizmie działania i na tak zaawansowanym etapie badań - informuje spółka w komunikacie.

SEL24 przejawia potencjał terapeutyczny w leczeniu ostrej białaczki szpikowej (AML), jak również innych nowotworów hematologicznych, takich jak chłoniaki nieziarnicze, ziarnica złośliwa oraz szpiczak mnogi. Ponadto, zwiększa efektywność leczenia w modelach zwierzęcych w terapii współtowarzyszącej z obecnie stosowanymi lekami.

Kolejnym krokiem prac nad SEL24 będzie uzyskanie opinii lokalnych komisji etycznych działających przy szpitalach w Stanach Zjednoczonych, w których planowane jest przeprowadzenie pierwszej fazy badań klinicznych związku SEL24 oraz podpisanie wymaganych umów z powyższymi ośrodkami.

Spółka planuje, że podanie związku pierwszym pacjentom będzie miało miejsce w czwartym kwartale 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH