Kanclerz Austrii: chcę skorzystać ze szczepionki Oxford/AstraZeneca

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   20-01-2021, 13:02

Kanclerz Austrii: chcę skorzystać ze szczepionki Oxford/AstraZeneca W opublikowanym 20 stycznia wywiadzie prasowym kanclerz Austrii Sebastian Kurz ostro skrytykował tych lokalnych austriackich polityków, którzy skorzystali poza kolejką ze szczepionek na koronawirusa (fot. Pixabay)

Wielu postępuje tak, jak gdyby (używany już produkt) BioNTech/Pfizer był wśród szczepionek Mercedesem, a AstraZeneca Skodą. Świadomie dam się zaszczepić AstraZeneca, by przeciwdziałać temu mitowi - zadeklarował szef austriackiego rządu.

W opublikowanym 20 stycznia wywiadzie prasowym kanclerz Austrii Sebastian Kurz ostro skrytykował tych lokalnych austriackich polityków, którzy skorzystali poza kolejką ze szczepionek na koronawirusa, pozostałych po zaszczepieniu osób uprawnionych.

- Budzi to we mnie wściekłość i gniew - powiedział w rozmowie z austriackim wysokonakładowym dziennikiem "Kronen Zeitung".

Skomentował w ten sposób doniesienia, że w niektórych krajach związkowych Austrii odnotowano przypadki rozdzielenia nadwyżki szczepionek między burmistrzów i innych lokalnych polityków oraz pracowników administracji samorządowej, jak też członków rodzin wspomnianych osób. Szczepionki te przeznaczone były dla pensjonariuszy domów opieki, personelu medycznego i seniorów w wieku powyżej 80 lat.

- Gdy ktoś się przepycha przed innych, jest to moralnie rozczarowujące - ocenił Kurz. Jak podkreślił, sam mając dopiero 34 lata, oczekuje aż przyjdzie jego kolejka i chce skorzystać ze szczepionki brytyjsko-szwedzkiego konsorcjum AstraZeneca, która ma być niebawem dopuszczona do użytku i którą uważa za pełnowartościową.

- Wielu postępuje tak, jak gdyby (używany już produkt) BioNTech/Pfizer był wśród szczepionek Mercedesem, a AstraZeneca Skodą. Świadomie dam się zaszczepić AstraZeneca, by przeciwdziałać temu mitowi - zadeklarował szef austriackiego rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH