KE: rejestracja leku w drugiej linii leczenia nieresekcyjnego raka przełyku

FARMAKOTERAPIA

Autor: BMS/ rynekaptek.pl   09-12-2020, 14:33

KE: rejestracja leku w drugiej linii leczenia nieresekcyjnego raka przełyku Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Komisja Europejska zarejestrowała niwolumab w leczeniu nieresekcyjnego zaawansowanego, nawrotowego lub przerzutowego raka płaskonabłonkowego przełyku u dorosłych, u których zastosowano wcześniej chemioterapię opartą na fluoropirymidynie i pochodnych platyny.

KE podjęła decyzję na podstawie wyników badania 3 fazy ATTRACTION-3, sponsorowanego przez japońską spółkę Ono Pharmaceutical Co., Ltd., w którym wykazano statystycznie istotną i znaczącą klinicznie przewagę w zakresie przeżycia całkowitego (OS) u pacjentów leczonych niwolumabem w porównaniu z chemioterapią.

Profil bezpieczeństwa niwolumabu prezentował się korzystnie na tle chemioterapii i był zgodny z wynikami wcześniejszych badań z zastosowaniem niwolumabu w innych guzach litych - poinformowała spółka Bristol Myers Squibb.

Oprócz rejestracji w UE, niwolumab w drugiej linii leczenia nieoperacyjnego zaawansowanego, przerzutowego lub nawrotowego ESCC jest dopuszczony w pięciu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH