Kladrybina w tabletkach na SM coraz bliżej zgody KE

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   30-06-2017, 11:21

Kladrybina w tabletkach na SM coraz bliżej zgody KE Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) Europejskiej Agencji ds. Leków (EMA) wydał pozytywną opinię dotyczącą zatwierdzenia kladrybiny w tabletkach w leczeniu rzutowych postaci stwardnienia rozsianego (RMS) u pacjentów z wysoką aktywnością choroby.

Zalecenie CHMP zostanie przekazane Komisji Europejskiej, która – jak się oczekuje – podejmie ostateczną decyzję w sprawie dopuszczenia produktu leczniczego zawierającego kladrybinę w tabletkach do obrotu w ciągu 67 dni od otrzymania opinii CHMP.

Kladrybina w tabletkach to eksperymentalne, krótkotrwałe leczenie doustne, które wybiórczo i okresowo działa na limfocyty uważane za integralnie związane z procesem chorobowym w SM.

Produkt jest obecnie oceniany w badaniach klinicznych i nie został jeszcze zatwierdzony do leczenia w żadnym wskazaniu w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie ani Europie.

W lipcu 2016 r. Europejska Agencja Leków (EMA) przyjęła do oceny wniosek o wydanie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu (MAA) produktu leczniczego zawierającego kladrybinę w tabletkach w leczeniu rzutowych postaci stwardnienia rozsianego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH