Koncern przekazał bezpłatnie lek dla hemofilików

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP Nauka w Polsce/ rynekaptek.pl   22-11-2017, 14:21

Koncern przekazał bezpłatnie lek dla hemofilików Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szwajcarska firma Octapharma przekazała 30,5 miliona jednostek międzynarodowych leku Nuwiq, zawierającego rekombinowany czynnik VIII pozyskiwany z ludzkich linii komórkowych, na leczenie chorych na hemofilię w krajach rozwijających się.

Akcja została zrealizowana we współpracy z Projektem SHARE z North Andover w stanie Massachusetts (USA).

Szacuje się, że nawet do 75% chorych na hemofilię na świecie, czyli około 400 tys. osób, ma ograniczony dostęp lub w ogóle nie ma możliwości korzystania z leczenia, które pozwoliłoby na kontrolę krwotoków zagrażających życiu i negatywnie wpływających na funkcjonowanie kończyn, a następnie na wprowadzenie leczenia chirurgicznego i rehabilitacji.

Projekt SHARE wspiera przekazywanie preparatów do leczenia pacjentów z hemofilią, którzy wymagają podania koncentratu czynnika krzepnięcia, w krajach, gdzie leki tego rodzaju są mało dostępne lub jeszcze ich nie wprowadzono.

W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy lek Nuwiq otrzymały bezpłatnie poważnie chore osoby w 16 krajach: w Armenii, na Bahamach, w Bangladeszu, na Barbados, w Kambodży, Egipcie, Etiopii, na Fidżi, w Kenii, Hondurasie, Mjanmie, Nepalu, Nikaragui, na Filipinach, w Rumunii i Wenezueli.

Więcej: PAP Nauka w Polsce

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH