Kraków: umowa szpitala z instytucjami naukowo-badawczymi

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   20-01-2011, 17:33

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II podpisał 20 stycznia porozumienie o współpracy z sześcioma małopolskimi instytucjami naukowo-dydaktycznymi. Jednym z efektów umowy będzie uruchomienie wspólnych studiów podyplomowych.

Wśród sygnatariuszy porozumienia znalazły się krakowskie uczelnie: Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy i Politechnika Krakowska oraz Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN w Krakowie, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy im. Jana i Ireny Rudników w Rabce-Zdroju oraz Instytut Zootechniki w Balicach.

– Liczymy, że będzie to współpraca nie tylko na papierze, ale także na co dzień – powiedziała dyrektor szpitala Anna Prokop-Staszecka. – Jednym z pierwszych efektów porozumienia będzie uruchomienie od najbliższego roku akademickiego studiów podyplomowych w zakresie nowoczesnych metod diagnostyki medycznej i terapii.

Planowana jest także współpraca naukowo-dydaktyczna w obszarach, które zostaną określone przez powołaną właśnie radę naukową.

– Pojawiają się nowe technologie, materiały, rozwiązania w informatyce. Oferta ze strony uczelni jest bardzo szeroka, ale nie da się rozwijać tych dyscyplin w służbie medycyny bez ścisłego kontaktu ze szpitalem – mówił rektor AGH prof. Antoni Tajduś.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH