Łatwiejszy dostęp do wyrobów medycznych dla diabetyków

FARMAKOTERAPIA

Autor: DGP/rynekaptek.pl   23-03-2017, 11:21

Łatwiejszy dostęp do wyrobów medycznych dla diabetyków Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, poszerzą się uprawnienia m.in. dla dzieci zmagających się z cukrzycą typu I.

Jak pisze Dziennik Gazeta Prawna, do puli refundowanych wyrobów dodane zostaną transmiter i sensor, wykorzystywane w ramach nowego świadczenia w leczeniu cukrzycy przeznaczonego dla podopiecznych poradni specjalistycznych.

- To bardzo ważna zmiana, o którą od lat zabiegaliśmy. Urządzenia te umożliwiają monitorowanie glikemii w czasie rzeczywistym, co oznacza lepszą kontrolę stanu pacjenta oraz znacznie mniej wkłuć – ocenia prof. Leszek Czupryniak z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii na WUM.

Refundację tych wyrobów otrzymają niepełnoletni z cukrzycą typu I leczeni przy pomocy pompy insulinowej, z nieświadomością hipoglikemii (brakiem objawów).

Zrefundowany będzie jeden transmiter na rok. NFZ dopłaci do niego maksymalnie 1 tys. zł, a pacjent dołoży tylko 10 proc. ceny.

Sensory będą zaś przyznawane cztery na miesiąc, z limitem finansowania 150 zł za sztukę i z 30 proc. odpłatnością pacjenta.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH