Lekarze i farmaceuci porozmawiają o homeopatii

FARMAKOTERAPIA

Autor: KAW/rynekaptek.pl   28-10-2009, 14:59

Lekarze i farmaceuci porozmawiają o homeopatii Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wielkopolskie Stowarzyszenie Homeopatów Lekarzy i Farmaceutów im. Jerzego Łozowskiego 5-6 grudnia 2009 r. organizuje w Poznaniu seminarium dr Sigrid Kruse.

Dr Sigrid Kruse od 1995 roku prowadzi modelowy projekt „Homeopatia w pediatrii” w dziecięcym szpitalu uniwersyteckim w Monachium. Celem projektu jest integracja homeopatii klasycznej z leczeniem akademickim, znalezienie najlepszej indywidualnej terapii dla dziecka w jego konkretnej sytuacji.

Kilkuosobowy zespół lekarzy homeopatów udziela konsultacji na wszystkich oddziałach szpitala. Szczególny nacisk położony jest na chirurgię i onkologię dziecięcą oraz neonatologię.

Przez pierwsze 6 lat projekt był finansowany przez fundację Karla i Veroniki Carsten. Od 2002 roku, dzięki inicjatywie rodziców, finansowanie przejęły Kasy Chorych.

Dr Sigrid Kruse prowadzi regularne wykłady z homeopatii dla swoich kolegów lekarzy oraz obowiązkowe zajęcia dla studentów ostatniego roku medycyny.

W Niemczech homeopatia jest częścią nowoczesnej medycyny. Za szkolenia w tej dziedzinie lekarze otrzymują punkty edukacyjne, a końcowe egzaminy przeprowadzają Izby Lekarskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH