
Urząd Marszałkowski w Łodzi realizuje program zapobiegania depresji wśród dzieci w wieku od 11 do 13 lat.
Wiek 11-13 lat jest okresem największego młodzieńczego buntu. Młodzieńczym buntem rodzicie tłumaczą niepokojące symptomy i bagatelizują je.
- Z naszych badań wynika, że w województwie łódzkim na depresję cierpi ponad 3 proc. dzieci i co dziesiąty nastolatek - mówi w Dzienniku Łódzkim Piotr Gałecki, kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych w Szpitala im. dr J. Babińskiego w Łodzi.
Tak duża liczba uczniów zagrożonych problemami psychicznymi skłoniła lekarzy i urzędników do zorganizowania bezpłatnych badań dla dzieci w wieku 11-13 lat. Urząd Marszałkowski w Łodzi przeznaczył na realizację programu zapobiegania zaburzeniom depresyjnym dzieci i młodzieży 80 tys. złotych.
- Żeby dziecko mogło skorzystać z bezpłatnych konsultacji, wystarczy zapisać je do wybranej placówki. Skierowanie nie jest wymagane. Program realizuje sześć placówek z województwa łódzkiego (Łódź, Zgierz, Rząśnia) - informuje portal rynekzdrowia.pl Maciej Łaski z Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Dodaje, że program będzie realizowany do końca listopada. Terapeuci przeprowadzą z dziećmi specjalistyczne wywiady. Uczniowie, u których zostanie zaobserwowane ryzyko wystąpienia zaburzeń depresyjnych, będą mogli wziąć udział w zajęciach warsztatowych, rozwijających m.in. umiejętności społeczne, komunikacyjne, radzenia sobie ze stresem lub negatywnymi emocjami.
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych