Mediolan - europejska stolica bezsenności?

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   18-09-2017, 10:45

Mediolan - europejska stolica bezsenności? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mieszkańcy Mediolanu, włoskiej stolicy finansów, biznesu i mody, nie śpią z powodu stresu - informuje w poniedziałek (18 września) "Corriere della Sera". Co minutę w aptekach sprzedawanych jest tam 100 dawek preparatów nasennych, co daje ponad 6 tys. opakowań dziennie.

Jak wynika z badań, specyfiki na sen przyjmuje tu 11 proc. dorosłych. Preparaty te stanowią 6 proc. wszystkich leków kupowanych w stolicy Lombardii. To wyższy odsetek niż w innych włoskich miastach.

W artykule na temat bezsenności w Mediolanie przytacza się opinie lekarzy, którzy nie mają wątpliwości co do tego, że jej przyczyną jest przede wszystkim nerwowy styl życia i pracy oraz towarzyszące jej napięcie.

- Wymagania w pracy są wysokie i trzeba wykonywać salto morale, by pogodzić życie rodzinne i zawodowe, co odbija się na jakości snu - ocenia dyrektor centrum medycyny snu miejscowego szpitala Niguarda Lino Nobili.

Lekarze zauważają, że wśród osób walczących z bezsennością powszechne jest też stosowanie antydepresantów, przed czym przestrzegają.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH