Mikrosilniczki przenoszące lek w celu leczenia zakażeń żołądka

FARMAKOTERAPIA

Autor: kopalniawiedzy.pl/rynekaptek.pl   17-08-2017, 14:59

Mikrosilniczki przenoszące lek w celu leczenia zakażeń żołądka Mikrosilniczki są mniejsze od połowy średnicy ludzkiego włosa

Amerykańscy naukowcy opracowali mikrosilniczki, które poruszają się dzięki neutralizacji soku żołądkowego i uwalniają swój antybiotykowy ładunek przy odpowiednim pH. Celem jest leczenie infekcji żołądka.

Sok żołądkowy może działać destrukcyjnie na leki przyjmowane doustnie, a zwłaszcza na antybiotyki i leki białkowe. Z tego powodu leki do terapii zakażeń bakteryjnych czy wrzodów żołądka są przyjmowane z inhibitorami pompy protonowej (IPP), które hamują produkcję soków trawiennych.

Biodegradowalne mikrosilniczki mają wbudowany mechanizm neutralizacji soku żołądkowego, nie trzeba więc dodatkowo uwzględniać IPP.

Składają się one z magnezowego jądra, które reaguje z sokiem trawiennym, generując strumień mikrobąbli wodoru. Reakcja ta czasowo zmniejsza ilość kwasu w żołądku, podwyższając pH do tego poziomu, że może dojść do uwolnienia antybiotyku. Normalne pH żołądka odtwarza się w ciągu doby.

Więcej: http://kopalniawiedzy.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH