Minnesota: losowanie terminu szczepienia dla seniorów

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   27-01-2021, 14:32

Minnesota: losowanie terminu szczepienia dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

By uniknąć przeciążenia serwerów władze stanu Minnesota w USA przeprowadziły we wtorek "szczepionkową loterię" dla seniorów. Zapisanym w systemie losowo przyznana zostanie data szczepienia.

Po problemach z przeciążonymi serwerami rejestracja na szczepienia seniorów nie odbywa się już w Minnesocie na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Terminy zastrzyków zostaną przydzielone losowo seniorom, którzy zapisali się 26 stycznia w systemie. O dacie szczepień pacjenci zostaną poinformowani 27 stycznia przez SMS, mail lub telefon od władz.

W tym tygodniu w dziewięciu klinikach w Minnesocie zarezerwowano 8 tysięcy dawek dla osób powyżej 65. roku życia.

Do tej pory w USA wykonano ponad 23,5 miliona szczepień przeciwko koronawirusowi. Planowo do lata zaszczepiona ma być większość Amerykanów. Pod koniec stycznia regularnie wykonuje się ponad milion zastrzyków dziennie, a prezydent Joe Biden ma nadzieję, że niedługo ich liczba przekraczać będzie w dobę 1,5 mln.

Mimo trwającego od ponad miesiąca procesu szczepień epidemia w USA nie ustępuje. 26 stycznia na Covid-19 zmarło aż 4165 Amerykanów, a bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 425 038. Amerykańskie władze obawiają się, że pół miliona zgonów Stany Zjednoczone przekroczą jeszcze w lutym. Apelują do Amerykanów, by nie tracić ostrożności i wciąż zakładać maseczki oraz zachowywać od siebie zalecany dystans.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH