Na przełomie tego i przyszłego tygodnia dowiemy się, jak święta wpłynęły na zakażenia

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   30-12-2020, 13:32

Na przełomie tego i przyszłego tygodnia dowiemy się, jak święta wpłynęły na zakażenia Rzecznik MZ podkreślił na konferencji prasowej, że liczba zakażeń przekazana w środę przez resort zdrowia - 12 955 zakażeń - jest powrotem do poziomu raportów sprzed świąt Bożego Narodzenia (fot. Pixabay)

Raporty mówiące o tym, jak mogliśmy zachować się w święta, pokazujące liczbę zakażeń, będą na przełomie tego i przyszłego tygodnia - ocenił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz podkreślił na konferencji prasowej, że liczba zakażeń przekazana w środę przez resort zdrowia - 12 955 zakażeń - jest powrotem do poziomu raportów sprzed świąt Bożego Narodzenia.

- To nie jest wynik, który wskazywałby na to, że w święta coś się wydarzyło. Myślę, że te raporty mówiące o tym, jak mogliśmy zachować się w święta, będą na przełomie tego i przyszłego tygodnia - ocenił.

Według Andrusiewicza, poziom ok. 13 tys. zakażeń jest powrotem "do poziomu z dnia Wigilii".

- Zwracam też uwagę na skokowy wzrost liczby zgonów. Dla porównania - w poniedziałek, kiedy w raporcie było 29 osób, które umarły i zostały zaraportowane, to jest też świadectwo tego, że w świąteczne dni w ograniczony sposób pracują szpitale. Stąd też przesyłanie raportów dotyczących zgonów przesuwa się w czasie. Jak widzimy w ostatnich tygodniach, wiele zgonów, które nastąpiły w weekend, jest raportowane w okolicach środy - zaznaczył Andrusiewicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH