Nagrodzą kobiety-naukowców

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   04-05-2011, 11:17

Nagrodzą kobiety-naukowców Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Stypendia naukowe w wysokości 30 i 25 tys. złotych czekają na najlepsze polskie badaczki, które wezmą udział w 11. edycji programu L'Oreal Polska i UNESCO "Dla Kobiet i Nauki".

W 11. edycji programu nagrody - odpowiednio 30 i 25 tys. złotych - otrzymają 2 habilitantki i 3 doktorantki. O stypendia doktorskie mogą ubiegać się kobiety w wieku do 35 lat, a o habilitacyjne - do 45 lat, które są na końcowym etapie pracy dyplomowej w dziedzinie medycyny, biotechnologii lub biologii.

Stypendia będą wypłacane w miesięcznych ratach w 2012 roku.

Wszystkie nadesłane kandydatury będzie oceniało jury złożone z wybitnych przedstawicieli polskiej nauki, z licznych ośrodków badawczych.

Swoje stypendia L'Oreal Polska przyznaje od 11 lat. Badaczki wyróżnione w dotychczasowych edycjach pracują w laboratoriach w Białymstoku, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. Polski program stał się wzorem dla innych krajów. Obecnie prowadzą go już 53 filie firmy. Uhonorował on w sumie 668 młodych kobiet-naukowców.

W poprzedniej edycji stypendium doktoranckie w wysokości 25 tys. złotych otrzymały: Anna Kozieradzka, Magdalena Lebiedzińska i Aleksandra Maruszak. Stypendia habilitacyjne w wysokości 30 tys. zł przyznano dr Beacie Pająk i dr Joannie Saluk-Juszczak.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 31 lipca.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH