Naukowo o seksie

FARMAKOTERAPIA

Autor: Gazeta Wyborcza, interia.pl, LJ/rynekaptek.pl   25-03-2011, 07:33

Naukowo o seksie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Czekając na dzisiejsze głosowanie nad projektem ustawy o refundacji leków, które będziemy dla Państwa sprawozdawać, chwila wytchnienia. Tym bardziej, że weekend za pasem.

badania pokazują, że mężczyźni uprawiający seks co najmniej dwa razy w tygodniu mają lepsze krążenie, zdrowsze serce, lepiej odżywiony i dotleniony mózg. Orgazm uwalnia hormon DHEA (dehydroepiandrosteron), który działa jak lek antydepresyjny, poprawia odporność, zdolności umysłowe i polepsza wygląd skóry.

Testosteron
Naukowcy z University of California odkryli, że mężczyźni dobrze umięśnieni mieli przeciętnie o cztery partnerki seksualne więcej niż ich chuderlawi kumple. Jednak mężczyźni o namiernej muskulaturze są również oceniani przez kobiety jako nieatrakcyjni.

Według ostatnich badań agencji Lloyds TSB 63 proc. kobiet uskarża się na przewlekły stres. Jaki to ma związek z naszym tekstem? Jak uczy doświadczenie, tylko zrelaksowana kobieta ma ochotę na seks.

„Stres podnosi we krwi kobiety poziom białka wiążącego hormony płciowe (sex hormone binding globuline - SHBG) - mówi profesor endokrynologii Pierre-Marc Bouloux. Wtedy testosteron, który odgrywa kluczową rolę w kobiecym podnieceniu, nie przedostaje się do jej komórek".

Z kolei badania na University of Arizona wykazały, że samo trzymanie partnera za rękę przez minutę sprawia, że poziom testosteronu we krwi kobiety podnosi się o prawie dwie trzecie.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH