
Leki stosowane w leczeniu migreny mają w składzie najczęściej kofeinę i ergotaminę, które wchodzą w interakcję z substancjami obkurczającymi naczynia krwionośne – zwraca uwagę dr hab. Marek Postuła, kardiolog, internista z Katedry i Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM.
Preparaty na katar zwykle zawierają pseudoefedryną lub fenylefryną. Substancje te obkurczają naczynia krwionośne w śluzówce nosa, dzięki czemu wydzielamy mniej śluzu. Jak wskazuje specjalista na portalu wyborcza.pl, z dużą dozą ostrożności powinny być stosowane przez osoby cierpiące na migrenę.
- Tabletki przepisywane w leczeniu migreny mają w składzie najczęściej kofeinę i ergotaminę, które wchodzą w interakcję z substancjami obkurczającymi naczynia krwionośne – wyjaśnia lekarz.
Zarówno leki na katar, jak i leki na migrenę powodują wzrost ciśnienia tętniczego. Mieszanka pseudoefedryny i fenylefryny z kofeiną i ergotaminą może więc prowadzić do silnego, niebezpiecznego dla zdrowia wzrostu ciśnienia tętniczego.
Więcej: www.wyborcza.pl
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych