Niebezpieczna moda z USA

FARMAKOTERAPIA

Autor: wp.pl/rynekaptek.pl   21-04-2011, 09:31

Pacjenci "odkryli", że krople stosowane w jaskrze wydłużają i wzmacniają rzęsy. Niektórzy więc stosują lek w tym celu, bez świadomości, że narażają się na wystąpienie działań niepożądanych.

Większość leków stosowanych w terapii zawiera bimatoprost, który obniża ciśnienie gałki ocznej. Jakiś czas temu pacjenci zorientowali się jednak, że specyfik powoduje także zauważalny wzrost rzęs – informuje portal wp.pl.

Amerykanie jako pierwsi wyprodukowali preparat o nieco zmienionym stężeniu bimatoprostu. Substancja została wyprodukowana specjalnie dla osób zdrowych, które chcą powiększyć swoje rzęsy.

Ponieważ sprowadzany zza Oceanu preparat jest drogi, Polki, które chciałyby wydłużyć swoje rzęsy zaczęły wykupywać z aptek leki przypominające składem amerykański produkt.

Kobiety, które zażywają leki na jaskrę w celu przedłużenia swoich rzęs nie zdają sobie sprawy ze ewentualnych ubocznych skutków. Najczęściej występujące działanie niepożądane związane z przedawkowaniem takich kropli u osoby zdrowej to wzrost intensywności zabarwienia tęczówki.

Pozostałe skutki uboczne, które powstają po stosowaniu kropli przez osoby zdrowe to zaburzenia widzenia, światłowstręt, zapalenie spojówek, przekrwione białka oczu, suchość gałki ocznej.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH