Niemcy: epidemię świerzbu wywołała fala imigrantów?

FARMAKOTERAPIA

Autor: wPolityce.pl/rynekaptek.pl   16-10-2017, 09:25

Niemcy: epidemię świerzbu wywołała fala imigrantów? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Niemczech panuje epidemia świerzbu. Według jednego z dermatologów, choroba została przywieziona przez imigrantów z Bałkanów i Bliskiego Wschodu – podaje portal wpolityce.pl.

W Nadrenii Północnej-Westfalii trwa epidemia świerzbu, którą lekarze określają jako epidemię „średnich rozmiarów”.

W tym roku odnotowano aż 128 przypadków zachorowania na świerzb. To więcej niż w roku ubiegłym, gdy odnotowano 113 przypadków. Jak pisze portal, jest to zapewne tylko wierzchołek góry lodowej, bowiem infekcja nie musi być zgłaszana służbom sanitarnym.

Dermatolog Herbert Kirchesch z Pulheim koło Kolonii twierdzi w rozmowie z tygodnikiem „Focus”, że świerzb przed falą uchodźców w zasadzie w Niemczech już nie występował. Według niego choroba została „przywieziona przez imigrantów z Bałkanów i Bliskiego Wschodu”.

- Choroba rozprzestrzenia się szczególnie łatwo tam, gdzie panuje ciasnota, jak na gumowych pontonach, na których uchodźcy pokonują Morze Śródziemne oraz w ośrodkach dla azylantów —zaznacza Kirchesch.

Świerzb to choroba zakaźna ludzi i innych zwierząt spowodowana przez świerzbowce, objawiająca się wysypką skórną. Na świecie choruje na świerzb ok. 300 mln. ludzi, głównie w powodu złych warunków higienicznych i warunków przeludnienia.

Więcej: https://wpolityce.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH