Niskie temperatury zwiększają ryzyko zawału serca

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   09-02-2021, 15:34

Niskie temperatury zwiększają ryzyko zawału serca Na zawał narażeni są pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi i pacjenci z niewydolnością serca, na przykład chorobą niedokrwienną serca Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Obecne bardzo niskie temperatury zwiększają ryzyko zawału serca. Dlatego szczególnie osoby chore powinny zachować ostrożność, gdy temperatura spada poniżej zera. Lepiej unikać wtedy sporych wysiłków, takich jak na przykład odgarnianie śniegu - pisze dziennik "Bild".

- Jeśli ktoś (...), wychodząc na zimno, nagle odczuwa ból, ucisk lub pieczenie w klatce piersiowej i duszności, jest to znak ostrzegawczy - wyjaśnia Thomas Voigtlaender, wiceprzewodniczący Niemieckiej Fundacji Serca (Deutsche Herzstiftung).

W takim przypadku należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, ponieważ objawy mogą być zwiastunem zawału serca - informuje Deutsche Herzstiftung.

Szczególnie narażeni są pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi i pacjenci z niewydolnością serca, na przykład chorobą niedokrwienną serca.

W najbliższych dniach opady śniegu w Niemczech powinny być mniej intensywne, za to dużym problemem będzie silny mróz. W środkowych i wschodnich Niemczech, nocne przymrozki wynoszące minus 18 stopni nie powinny być rzadkością. Przy wietrze i suchym powietrzu odczuwalna temperatura może spaść w nocy nawet do minus 30 stopni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH