Od 1 września uczniowie będą mieć w szkołach lekcje o zdrowiu

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP   08-07-2021, 19:04

Od 1 września uczniowie będą mieć w szkołach lekcje o zdrowiu Lekcje o zdrowiu wejdą do szkół - zapowiada resort zdrowia Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Od nowego roku szkolnego zostanie wprowadzona lekcja o zdrowiu w ramach godzin wychowawczych.

Planujemy, że od 1 września 2021 roku ruszą lekcje o zdrowiu w ramach godzin wychowawczych. Pandemia uniemożliwiła wprowadzenie ich rok temu - powiedział w czwartek, 8 lipca, w czasie posiedzenia Komisji Zdrowia wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

5 obszarów Narodowej Strategii Onkologicznej

Komisja zdrowia zajęła się sprawozdaniem za 2020 rok dotyczącym realizacji zadań ujętych w Narodowej Strategii Onkologicznej. Obejmuje ona 94 zadania w onkologii w latach 2020-2030. W ubiegłym roku rozpoczęto wdrażanie 33 z nich.

Zawiera ona pięć kluczowych obszarów ujętych jako inwestycje. Są to kolejno inwestycje w kadry medyczne, w edukację (profilaktyka pierwotna), w pacjenta (profilaktyka wtórna i diagnostyka), w naukę i innowacje oraz w system opieki onkologicznej.

Pandemia przeszkodziła w realizacji pomysłu rok temu

Odnosząc się do obszaru edukacji wiceminister zaznaczył, że od nowego roku szkolnego zostanie wprowadzona lekcja o zdrowiu w ramach godzin wychowawczych. Pomimo wcześniejszych planów, nie udało się tego zrobić od 1 września 2020 roku.

Wiceminister powiedział, że jeszcze w czasie konsultacji strategii, resort zdrowia mocno naciskał na ministerstwo edukacji, by takie zajęcia wprowadzić, jednak "z powodu pandemii i ogromnego zamieszania w procesach kształcenia nie udało nam się tego zadania zrealizować".

- Natomiast przygotowane zostały materiały edukacyjne dla klasy 1-3. Opracowanie kolejnych materiałów dla klas 4-8 trwa teraz (...) Planujemy, żeby te lekcje ruszyły od września 2021 roku, od tego roku szkolnego - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH