ONZ: Watykan za dostępem do leków i zyskami dla przemysłu

FARMAKOTERAPIA

Autor: Radio Vaticana/rynekaptek.pl   07-07-2017, 12:34

ONZ: Watykan za dostępem do leków i zyskami dla przemysłu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej w genewskiej siedzibie ONZ zaznaczył, iż Watykan opowiada się za zapewnieniem zarówno dostępu do lekarstw, jak i odpowiednich zysków dla przemysłu farmaceutycznego.

Dostęp do leków w przystępnej cenie to problem powszechny. Nie ogranicza się on wyłącznie do krajów ubogich i rozwijających się. Zwrócił na to uwagę Abp Jurkovič podczas przemówienia do członków 26. Stałej Komisji Światowej Organizacji Własności Intelektualnej.

Przedstawiciel Watykanu wskazał na zmianę, jaka zaszła w funkcjonowaniu prawa patentowego, także w przemyśle farmaceutycznym. Stało się ono jednym z głównych elementów działalności gospodarczej.

Jak zaznaczył Abp Jurkovič dla Watykanu ważne jest zarówno zapewnienie dostępu do lekarstw dla wszystkich potrzebujących, niezależnie od statusu finansowego, jak też zapewnienie odpowiednich zysków dla przemysłu farmaceutycznego. Duchowny podkreślił też, że należy stworzyć efektywny system wprowadzania innowacji tak aby możliwie szybko odpowiadać na rozwój chorób.

Więcej: pl.radiovaticana.va

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH