Opole zaszczepi przeciwko pneumokokom także starsze dzieci

FARMAKOTERAPIA

Autor: opole.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   27-04-2017, 10:43

Opole zaszczepi przeciwko pneumokokom także starsze dzieci Bezpłatny program szczepień przeciwko pneumokokom obejmie więcej dzieci

Opolski ratusz zamierza dofinansować szczepienia przeciwko pneumokokom także dzieciom, które dotychczas nie były nim objęte. Opolski program ma być dedykowany nawet pięciolatkom – informuje Gazeta Wyborcza w Opolu.

Program w całości finansowany jest przez urząd miasta w Opolu.

 Z budżetu pokrywane koszty szczepionek, których jedna dawka kosztuje ok. 250 zł. Skorzystać mogą rodzice dzieci w wieku od 7. miesiąca życia uczęszczających do publicznych i niepublicznych żłobków, ale nie tylko. Opolski plan zakłada, że z dofinansowania szczepionek przeciwko pneumokokom skorzystają nawet pięcioletnie dzieci.

 – Teraz, gdy wszystkie nowonarodzone maluchy otrzymały możliwość zaszczepienia, należy umożliwić to również kilkulatkom, tym bardziej że nie uwzględniono ich po zmianach w ustawie na temat szczepień obowiązkowych. Dlatego inicjatywa Opola jest godna pochwały – podkreśla Sabina Szafraniec, prezes stowarzyszenia "Parasol dla Życia", zajmującego się działaniem na rzecz dzieci cierpiących na skutek inwazyjnych chorób bakteryjnych.

Więcej: http://opole.wyborcza.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH