Padła zapowiedź firmy: w Indiach wzrośnie produkcja szczepionek AstraZeneca.

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP   31-05-2021, 07:39

Padła zapowiedź firmy: w Indiach wzrośnie produkcja szczepionek AstraZeneca. Indie zwiększają produkcję szczepionki AstraZeneca. Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Firma Serum Institute of India, produkująca szczepionkę przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca na rodzimy rynek, zwiększy w czerwcu produkcję z 65 do 90 mln dawek szczepionki miesięcznie.

  • Indyjska firma  Serum Institute of India produkująca szczepionkę przeciwko COVID-19 zapowiada zwiększenie produkcji
  • Lokalna firma wytwarza szczepionkę firmy AstraZeneca na rodzimy rynek
  • Zwiększenie produkcji ma przyspieszyć powolne tempo szczepień przeciwko COVID-19 w Indiach
  • To odpowiedź firmy na wciąż bardzo wysoki wskaźnik zakażeń koronawirusem w tym kraju

 

Taką zapowiedź przestawił w poniedziałek rzecznik firmy agencji Reutera. To odpowiedź firmy na wysoki wskaźnik zakażeń COVID-19 w tym regionie.

Przypomnijmy. Dotychczasowe powolne tempo szczepień jest w Indiach poważnym problemem. Co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło dotychczas 11,9 proc. populacji kraju, a 3,1 proc. mieszkańców przeszło cały cykl szczepień przeciw COVID-19 - informuje portal Our World in Data.

Indie w czołówce państw z największą liczbą zakażeń i zgonów

Mimo spadających wskaźników epidemicznych w Indiach wciąż notuje się najwięcej zakażeń koronawirusem i związanych z nim zgonów na świecie - zauważają agencje.

W ciągu ostatniej doby zdiagnozowano tam ponad 152 tys. infekcji, a na Covid-19 zmarło 3128 chorych. Była to najmniejsza, odnotowana liczba nowych zakażeń od dnia 11 kwietnia - przekazało w poniedziałek ministerstwo zdrowia.

Dotychczas najwięcej, ponad 400 tys., dziennie nowych zakażeń wykrywano na początku maja.

Drugie, niechlubne miejsce na świecie

Indie są drugim na świecie krajem pod względem ogólnej liczby infekcji i trzecim pod względem zgonów na Covid-19.  Według oficjalnych statystyk od początku pandemii SARS-CoV-2 w Indiach zakaziło się ponad 27,89 mln osób, z których ponad 325 tys. zmarło.

Specjaliści i agencje prasowe stoją jednak na stanowisku, że oficjalne dane epidemiczne są prawie na pewno poważnie zaniżone

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH