PE rozszerzył listę substancji rakotwórczych

FARMAKOTERAPIA

Autor: TVN24 Bis/rynekaptek.pl   26-10-2017, 09:21

PE rozszerzył listę substancji rakotwórczych PE dodał nowe pozycje na liście substancji rakotwórczych

Decyzją Parlamentu Europejskiego, do listy substancji rakotwórczych dodano kolejne 11 pozycji. Wśród nowych substancji, które zostały wpisane na listę, są między innymi akrylamid, bromek winylu, czy tlenek etylenu.

Regulacje dotyczące substancji rakotwórczych i mutagennych ustanawiają maksymalne dopuszczalne stężenia rakotwórczych lub mutagennych substancji chemicznych w powietrzu w miejscu pracy. Ich ograniczenie ma się przyczynić do znacznego zmniejszenia liczby pracowników zapadających na choroby nowotworowe - podaje portal TVN24 Bis.

Jak podkreśla PE, lista jest prowadzona, by uratować od śmierci 100 tysięcy osób w ciągu najbliższych 50 lat.

Wśród nowych substancji, które zostały dodane do listy, są m.in. akrylamid, bromek winylu, tlenek etylenu, hydrazyna, włókna ceramiczne ogniotrwałe i pył krzemionkowy.

Według PE, na działanie tych substancji narażeni są szczególnie pracownicy sektora budowlanego, chemicznego, drzewnego i tekstylnego.

Środowa (25 października) decyzja zmienia też limity dla dwóch substancji, które były na liście - pyłów, które pojawiają się w trakcie cięcia drewna, oraz chlorku winylu wykorzystywanego w produkcji PVC.

Więcej: http://tvn24bis.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH