Poczta Polska blokuje wysyłanie paczek z lekami do aborcji farmakologicznej?

FARMAKOTERAPIA

Autor: wysokieobcasy.pl/rynekaptek.pl   24-11-2017, 12:14

Poczta Polska blokuje wysyłanie paczek z lekami do aborcji farmakologicznej? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kobiety w Sieci i Aborcyjny Dream Team wydały wspólne oświadczenie, w którym wskazują, że Poczta Polska dopuszcza się blokowania przesyłek zawierających środki służące do wykonania aborcji farmakologicznej, jak i tabletki antykoncepcji awaryjnej.

O sprawie pisze też Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny na swoim profilu na Facebooku, gdzie wskazuje, że Poczta Polska „od końca października nie dostarcza przesyłek zawierających zestawy leków służących do wykonania aborcji farmakologicznej, jak i tabletki antykoncepcji awaryjnej, które są wysyłane przez organizacje pomagające kobietom". Przesyłki mają być „przetrzymywane w sortowni wbrew obowiązującym procedurom”.

Jak dalej czytamy w oświadczeniu „posiadanie na własny użytek sprowadzonych z zagranicy środków służących aborcji farmakologicznej również jest legalne. Leki Mifepriston i Misoprostol nie są wymienione na liście leków zabronionych w procedurze importu”

Portal wyborcza.pl, poprosił Pocztę Polską o ustosunkowanie się do informacji zawartych w oświadczeniu:

„Poczta Polska dochowuje tajemnicy korespondencji, nie segreguje przesyłek ze względu na ich zawartość. O dopuszczeniu przesyłki do obrotu pocztowego na terenie Polski decyduje Urząd Celno-Skarbowy. Wszystkie przesyłki nadchodzące spoza Unii Europejskiej przedstawiane są do kontroli celnej".

Więcej: http://www.wysokieobcasy.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH