Podlasie: wzrost zapotrzebowania na antydepresanty

FARMAKOTERAPIA

Autor: www.radio.bialystok.pl/ rynepatek.pl   18-12-2020, 10:02

Podlasie: wzrost zapotrzebowania na antydepresanty Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od stycznia do marca lekarze wypisali więcej recept na leki antydepresyjne niż w poprzednich miesiącach - wynika z danych podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wczoraj informowaliśmy o danych z Wielkiej Brytanii. Brytyjski NHS, odpowiednik polskiego NFZ, podał dane dotyczące wystawianych recept na antydepresanty w okresie pandemii.

Liczba leków przeciwdepresyjnych przepisanych w tym kraju w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy pandemii wzrosła o prawie 5% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Podobne zjawisko widać w Polsce. Porównując dane z 2019 i 2020 roku wyraźnie widać, że więcej osób korzystało z leków antydepresyjnych - wynika z danych podlaskiego NFZ, o których informuje Radio Białystok.

Nieznaczne wzrosty sprzedaży zaczęły się już w styczniu i lutym, ale prawdziwy skok odnotowano w marcu, po wykryciu pierwszych przypadków infekcji koronawirusem w Polsce. Tylko jednego miesiąca lekarze wystawili prawie 32,5 tysiąca recept, czyli o 30 procent więcej niż miesiąc wcześniej.

Więcej: https://www.radio.bialystok.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH