Politycy się szczepią. Będzie też akcja obecnego i byłych prezydentów?

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   29-12-2020, 13:03

Politycy się szczepią. Będzie też akcja obecnego i byłych prezydentów? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), byli ministrowie zdrowia: Bartosz Arłukowicz (KO) i Wojciech Maksymowicz (PiS) oraz szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS) - to lekarze, którzy zamierzają w niedługim czasie zaszczepić się na koronawirusa.

W Polsce ruszyła ogólnopolska akcja szczepień na SARS-CoV-2. W pierwszej kolejności zabiegowi poddawany jest personel medyczny, zwłaszcza ten, który pracuje bezpośrednio z chorymi na COVID-19. Szczepienia obejmują jednak też innych czynnych lekarzy.

29 grudnia wzajemnie zaszczepią się: marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) i b. marszałek izby Stanisław Karczewski (PiS). Dzień wcześniej szczepionkę przyjęła senator KO, prof. Alicja Chybicka.

W ślady kolegów senatorów zamierzają iść też inni politycy - lekarze. Były wiceminister nauki prof. Wojciech Maksymowicz, który na początku listopada podał się do dymisji, by wrócić do zawodu lekarza i pracować na oddziale covidowym przyznał, że przez święta był na izolacji po kontakcie z osobą zakażoną. Zapewnił, że po powrocie do pracy zaszczepi się na koronawirusa.

Zaszczepienie się zapowiedział też szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS), b. wiceminister zdrowia Bolesław Piecha (PiS), były minister zdrowia, lekarz pediatra Bartosz Arłukowicz (PO), posłowie PO: Riad Haidar, Jerzy Hardie-Douglas, a także prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, który jest lekarzem oraz senator Lewicy, przewodniczący PPS i dyrektor szpitala, Wojciech Konieczny.

Z kolei były prezydent RP, Aleksander Kwaśniewski zapowiedział, że jest gotów zaszczepić się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz z byłymi prezydentami Bronisławem Komorowskim i Lechem Wałęsą.

"Super Express" informuje, że Kwaśniewski namawia prezydentów do wspólnej akcji zaszczepienia się na koronawirusa. - Dajmy dobry przykład i zaszczepmy się razem. Taka akcja propagująca szczepienie spowoduje być może, że osoby, które obawiają się szczepionki może mniej będą się bały - wyjaśnił, cytowany przez gazetę.

Marta Rawicz, Rafał Białkowski, Grzegorz Bruszewski, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH