Powstało Polskie Stowarzyszenie Farmaceutów Onkologicznych

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJ/rynekaptek.pl   08-12-2010, 13:38

Powstało Polskie Stowarzyszenie Farmaceutów Onkologicznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Farmaceuci szpitalni pracujący w pracowniach cytostatycznych, pielęgniarki onkologiczne czy lekarze – to potencjalni odbiorcy informacji dostarczanych przez Polskie Stowarzyszenie Farmaceutów Onkologicznych (PSFO).

- Przed laty w Polsce były ledwie dwie pracownie cytostatyczne, obecnie jest ich blisko trzydzieści – mówi dr Jerzy Łazowski, pomysłodawca i organizator Stowarzyszenia, zwracając uwagę na dynamiczne zmiany w obszarze farmacji onkologicznej.

Wraz z kolejnymi zdobyczami naukowymi w tym zakresie, rosnącymi wymaganiami jakościowymi oraz potrzebami prowadzenia racjonalnej ekonomicznie farmakoterapii w leczeniu chorób nowotworowych, istnieje coraz większe zapotrzebowanie na zdobywanie wiedzy w zakresie farmacji onkologicznej.

Jednym z celów PSFO jest organizowanie kursów naukowo-szkoleniowych, szkoleń doskonalących, konferencji, seminariów i kongresów związanych z praktyką farmacji onkologicznej.

Prezesem Stowarzyszenia jest Sławomir Waryszak z Apteki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej jest Małgorzata Grotowska. Członkowie PSFO: Bogumiła Sobkowiak, Olga Fedorowicz, Łukasz Łapiński, dr Jerzy Łazowski, Anna Wiela-Hojeńska i Teresa Pociecha.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH