Powstały papierosy z domieszką marihuany

FARMAKOTERAPIA

Autor: zdrowie.radiozet.pl/rynekaptek.pl   20-07-2017, 12:47

Powstały papierosy z domieszką marihuany Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Po raz pierwszy na  świecie powstały papierosy, które oprócz tytoniu mają w składzie konopie indyjskie. Produkt, który ma wejść do obrotu legalnie, będzie łagodził stany bólowe, zapalne i przeciwdziałał depresji - podaje portal Radia Zet.

Papierosy wyprodukowała szwajcarska firma Heimat we współpracy z siecią supermarketów Coop.

Za opisywane wyżej działanie nowych papierosów odpowiada obecna w ich składnie domieszka konopi indyjskich, zawierających mniej niż 1 proc. THC (tetrahydrocannabinolu) oraz wysoki poziom CBD - alkaloidu coraz częściej wykorzystywanego w medycynie z powodu silnych właściwości przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Jak wyjaśnia portal, dzięki takiej kombinacji mieszankę tę można było dołączyć do kilku odmian odmian tytoniu (Virginia i Burley). Choć na terenie Unii Europejskiej nie można sprzedawać towarów, w których zawartość THC przekracza 0,2 proc., to jednak w Szwajcarii normy te są nieco wyższe i pozwalają na to, by na rynku były obecne produkty zawierające poniżej 1 proc. tej psychoaktywnej substancji.

Producenci "papierosów z marihuaną" zapewniają jednak, że ich produkt nie ma właściwości psychoaktywnych. Stężenie THC jest na tyle małe, że nie może wywoływać też żadnych reakcji euforycznych ani nadmiernego pobudzenia.

Więcej: http://zdrowie.radiozet.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH