Poznań: minister zdrowia i artyści przeciw dopalaczom

FARMAKOTERAPIA

Autor: MZ/rynekaptek.pl   21-03-2011, 15:31

Poznań: minister zdrowia i artyści przeciw dopalaczom Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

21 marca minister zdrowia zainaugurowała ogólnopolską kampanię przeciwko stosowaniu środków odurzających przez młodzież, którą rozpocznie koncert "Artyści przeciwko dopalaczom i innym używkom" w Hali Arena w Poznaniu.

Podczas koncertu gwiazdy polskiej sceny muzycznej wyrażą swój sprzeciw wobec dopalaczy i innym substancji psychoaktywnych. Występ jest częścią ogólnopolskiej kampanii przeciwko stosowaniu środków odurzających przez młodzież. Akcji patronują: minister zdrowia Ewa Kopacz, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak i prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

W ubiegłym roku, na podstawie decyzji wydanej 2 października przez podlegającego ministrowi zdrowia Głównego Inspektora Sanitarnego, w asyście policji zostało zamknięte 1378 sklepów oferujących dopalacze.

Profilaktyka używania substancji psychoaktywnych - to cel przygotowanego z inicjatywy ministra zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii programu "Smak życia - czyli debata o dopalaczach", adresowanego do młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz rodziców i nauczycieli. Akcje profilaktyczne będą prowadzone na terenie szkół w całej Polsce.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada dalszą walkę z dopalaczami. Wydarzenia ostatnich dni (m.in. nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadzająca zakaz używania kolejnych substancji psychoaktywnych) pokazują, że dalsze działania w tej sprawie są potrzebne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH