"Produkt przydatny w aptece, ale..."

FARMAKOTERAPIA

Autor: pogromcyreklam.blogspot.com/ rynekaptek.pl   04-10-2017, 11:44

"Produkt przydatny w aptece, ale..." Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W aptekach można nabyć produkt przeznaczony dla osób noszących aparaty ortodontyczne. Reklama głosi, że specjalistyczny żel do czyszczenia zębów działa silnie przeciwbakteryjnie i łagodząco. A jak jest naprawdę?


Zatem stosowanie past do zębów, żeli czy płukanek z tym związkiem, u osób sprawnych, które są w stanie samodzielnie dbać o higienie jamy ustnej, ma sens. Jednak nie powinno być kontynuowane długotrwale. Zazwyczaj bezpiecznie można stosować preparaty z chlorheksydyną do 4 tygodni. Dłuższe stosowanie powinno być skonsultowane z lekarzem stomatologiem.

Dodatkowo warto wspomnieć, że oprócz bakterii szkodliwych, związek ten także zaburzy naszą mikroflorę pożyteczną. Zatem, gdy pojawiają się stany zapalne, drobne ranki, bądź urazy po zabiegach stomatologicznych – wtedy stosowanie przyniesie korzyści. Ale po zagojeniu się czy wyleczeniu problemu najlepiej taki preparat odstawić i sięgnąć po zwykły, jedynie z fluorem plus do tego płukanka do ust, bez chlorheksydyny w składzie, aby efekt był lepszy.

- Podsumowując wszystkie informacje, dochodzę do wniosku, że taki produkt w aptece jest przydatny. Myślę, że będzie odpowiedni dla osób noszących aparaty ortodontyczne, jednak najlepiej jak jego stosowanie zostanie wcześniej skonsultowane z dentystą. Niestety przekaz reklamowy jakby zapomina o dość ważnej kwestii, podkreślając inne, wcale nie takie wyróżniające jak chociażby zawartość fluoru (ot, standardowa). Niezaprzeczalnym minusem jest fakt, że nie można stosować takiego preparatu długotrwale. A aparaty ortodontycznie zazwyczaj użytkowane są przez długie miesiące - ocenia farmaceutka.

Więcej: http://pogromcyreklam.blogspot.com/
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH