Projekt ustawy ws. dopalaczy trafi pod obrady rządu

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   01-10-2010, 10:38

6 października projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który m.in. przewiduje ograniczenie handlu tzw. dopalaczami, trafi pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów, a 12 października na posiedzenie rządu - zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz.

Minister w rozmowie z radiową Jedynką poinformowała, że będzie apelować do parlamentarzystów zasiadających w komisjach zdrowia Sejmu i Senatu, żeby bardzo intensywnie pracowali nad ustawą. Kopacz chce też, by projekt trafił do Sejmu jako pilny. Minister uważa, że ustawa powinna wejść w życie z dniem ogłoszenia.

Przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii ma ograniczyć handel dopalaczami i wprowadzić zakaz reklamowania środków spożywczych poprzez sugerowanie, że mają właściwości środków psychotropowych lub odurzających. Projekt niedawno został przekazany do konsultacji społecznych.

Nowe przepisy pozwolą wycofać z rynku na okres od 12 do 18 miesięcy dopalacze zawierające podejrzane substancje psychoaktywne. W tym czasie zostaną przeprowadzone szczegółowe badania dotyczące ich szkodliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH