Radna domaga się rzetelnych informacji o szczepieniach

FARMAKOTERAPIA

Autor: Radio Opole/rynekaptek.pl   20-04-2017, 12:22

Radna domaga się rzetelnych informacji o szczepieniach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obecnie panuje niebezpieczny trend - dyskryminacja rodziców, którzy nie szczepią lub przestali szczepić swoje dzieci. W tej dyskusji brakuje właśnie ich głosów - stwierdziła Agnieszka Zakrzewska-Kubów, opolska radna PiS.

Agnieszka Zakrzewska-Kubów na antenie Radia Opole, powiedziała, że razem z innym radnym wystosowali w tej sprawie list otwarty:

- Nasz apel był dwukierunkowy. Po pierwsze, żeby dopuścić do głosu rodziców, a drugi taki, żeby informacje z wiarygodnych źródeł umieszczać gdzieś, gdzie ci rodzice mają do tego dostęp. Jeżeli za szczepienia odpowiada służba zdrowia, czy odpowiadają kontrolujący Sanepidy, to uważamy, że to powinno znaleźć się na tych stronach – wyjaśniła radna.

- Bezwzględnie zachęcam do szczepień. Mało które odkrycie w medycynie spowodowało tyle dobra dla pacjentów, co szczepienia - powiedział dr Jarosław Mijas, wojewódzki konsultant w dziedzinie pediatrii.

Dodał, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Polska jest w posiadaniu wysokiej jakości szczepionek, jednak istnieje poważny problem z brakiem odpowiedniej opieki nad potencjalnymi ofiarami odczynów poszczepiennych.

Więcej: http://radio.opole.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH