Rusza kampania społeczna "Nowe Płuca"

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   14-01-2011, 09:16

Rusza kampania społeczna "Nowe Płuca" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

15 stycznia 2011 roku rozpoczyna się kampania na rzecz poszerzenia dostępu do przeszczepów płuc u chorych na mukowiscydozę w Polsce.

W styczniu 2011 mija pięć lat od pierwszego udanego przeszczepu płuc u 19-letniej polskiej chorej na mukowiscydozę, wykonanego w Wiedeńskiej klinice AKH. Od tego czasu dzięki przeszczepom płuc udało się uratować życie 19 młodych osób.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, organizacja zrzeszająca ponad 1 300 chorych i członków ich rodzin, organizuje w dniach 15-16 stycznia kampanię informacyjną „Nowe Płuca” poświęconą konieczności poszerzenia dostępu do zabiegów transplantacji płuc u chorych na mukowiscydozę.  

Główną ideą kampanii jest ukazanie znaczenia zabiegów transplantacji płuc dla poprawy jakości i długości życia chorych na mukowiscydozę w Polsce oraz wezwanie do poszerzenia dostępu do zabiegów transplantacji płuc dla polskich chorych.  

W ramach kampanii „Nowe Płuca” Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą wraz z organizacją zrzeszającą lekarzy – Polskim Towarzystwem Mukowiscydozy, wystąpiło do Ministerstwa Zdrowia z postulatem poszerzenia dostępu do refundacji zabiegów transplantacji płuc u chorych na mukowiscydozę.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH