Rwanda: sterylizacja sposobem na rosnącą populację

FARMAKOTERAPIA

Autor: BBC/rynekaptek.pl   10-02-2011, 14:23

Rząd Rwandy chce zachęcać mężczyzn do wazektomii, w celu powstrzymania szybkiego wzrostu populacji kraju. Liczy na 700 tys. chętnych w ciągi trzech lat.

Jak informuje BBC akcja związana z wazektomią ma być połączona z kampanią zachęcającą mężczyzn do obrzezania, jako działaniem prewencyjnym przeciwko rozprzstrzenianiu się wirusa HIV, zgodnie z sugestią World Health Organization z 2008 r. Resort zdrowia Rwandy chce także prowadzić akcję informacyjną na temat metod kontroli narodzin.

Minister Zdrowia Rwandy, Richard Sezibera liczy na to, że w ciągi najbliższych trzech lat wazektomii podda się około 700 tys. mężczyzn.

Korespondent BBC w stolicy Rwandy – Kigali Geoffrey Mutagoma zauważa, że poza używaniem prezerwatyw, cała odpowiedzialność za antykoncepcję i konotrolę urodzin w Rwandzie spada na kobiety, dlatego sceptycznie patrzy na włączenie się mężczyzn do tej akcji.

Według ekpsertów BBC zwolnienie szybkiego wzrostu populacji w Rwandzie, która według szacunków liczyła sobie w 2010 r. około 10,2 mln mieszkańców, mogłoby doprowadzić do poprawy standartów życiaw kraju.

Więcej: http://www.bbc.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH