Rząd zapowiada, że do końca kwietnia zostaie wykonanych 20 mln szczepień

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/Rynek Zdrowia   12-04-2021, 14:18

Rząd zapowiada, że do końca kwietnia zostaie wykonanych 20 mln szczepień Rząd: do końca kwietnia zostaie wykonanych 20 mln szczepień. Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Do końca kwietnia, zgodnie z deklaracjami złożonymi przez premiera Mateusza Morawieckiego wykonamy 20 mln szczepień - powiedział w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Dworczyk poinformował, że do tej pory wykonano ok. 7,7 mln szczepień - pierwszą i drugą dawką.

Dodał, że dobrą informację jest to, że w zeszłym tygodniu, "przekroczyliśmy w ciągu 7 dni, mimo tego, że to był tydzień świąteczny, milion szczepień".

- To jest właśnie dowód na to, że planujemy przyspieszenie, że już przyspieszamy i że w kolejnych tygodniach również mamy takie ambitne plany - powiedział Dworczyk.

W tym tygodniu - dodał - również "zamierzamy wykonać ponad milion szczepień".

- Do końca kwietnia, zgodnie z deklaracjami złożonymi przez pana premiera, wykonamy 20 mln szczepień - oświadczył Dworczyk.

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia ub.r. Prowadzone są one na razie preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna. W środę planowana jest pierwsza dostawa do Polski jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson.

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski zapowiedział wcześniej, że w tym tygodniu do Polski trafi 88 tys. dawek szczepionek firmy AstraZeneca, 870 tys. firmy Pfizer, 120 tys. firmy Johnson & Johnson i 204 tys. firmy Moderna, czyli w sumie blisko 1,3 mln dawek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH