
Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje 38 serii leku stosowanego w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy.
GIF wycofuje z obrotu lek Febrisan (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum) (750 mg + 60 mg + 10 mg)/5 g, proszek musujący, podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma.
Wycofane serie:
GTIN: 05909990864072, wielkość opakowania: 12 sasz.
Numer serii: 450549, Data ważności: 2021-08-31
Numer serii: 450736, Data ważności: 2021-08-31
Numer serii: 450890, Data ważności: 2021-08-31
Numer serii: 470597, Data ważności: 2022-03-31
Numer serii: 470697, Data ważności: 2022-03-31
Numer serii: 474818, Data ważności: 2022-04-30
Numer serii: 475009, Data ważności: 2022-04-30
Numer serii: 475010, Data ważności: 2022-04-30
Numer serii: 475216, Data ważności: 2022-04-30
Numer serii: 477001, Data ważności: 2022-06-30.
GTIN: 05909990864065, wielkość opakowania: 16 sasz.
Numer serii: 442574, Data ważności: 2021-04-30
Numer serii: 442744, Data ważności: 2021-04-30
Numer serii: 442860, Data ważności: 2021-04-30
Numer serii: 443224, Data ważności: 2021-04-30
Numer serii: 443341, Data ważności: 2021-04-30
Numer serii: 443613, Data ważności: 2021-04-30
Numer serii: 449524, Data ważności: 2021-07-31
Numer serii: 449910, Data ważności: 2021-08-31
Numer serii: 450006, Data ważności: 2021-08-31
Numer serii: 450096, Data ważności: 2021-07-31
Numer serii: 450297, Data ważności: 2021-08-31
Numer serii: 452553, Data ważności: 2021-09-30
Numer serii: 456859, Data ważności: 2021-09-30
Numer serii: 456860, Data ważności: 2021-09-30
Numer serii: 457290, Data ważności: 2021-09-30
Numer serii: 470934, Data ważności: 2022-03-31
Numer serii: 470935, Data ważności: 2022-03-31
Numer serii: 474290, Data ważności: 2022-04-30
Numer serii: 474350, Data ważności: 2022-04-30
Numer serii: 474635, Data ważności: 2022-04-30
Numer serii: 475538, Data ważności: 2022-05-31
Numer serii: 475540, Data ważności: 2022-05-31
Numer serii: 476099, Data ważności: 2022-05-31
Numer serii: 476274, Data ważności: 2022-05-31
Numer serii: 476500, Data ważności: 2022-05-31
Numer serii: 476688, Data ważności: 2022-05-31
Numer serii: 476863, Data ważności: 2022-06-30
Numer serii: 482115, Data ważności: 2022-08-31
Do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła informacja podmiotu odpowiedzialnego o zidentyfikowaniu wady jakościowej, polegającej na występowaniu mikrouszkodzeń w strukturze folii opakowania bezpośredniego serii produktu leczniczego.
Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C). Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, udrożniając przewody nosowe. Kwas askorbowy pokrywa zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występujące podczas przeziębienia i grypy.
Febrisan stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, bóle zatok.
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych