Sildenafil także dla dzieci

FARMAKOTERAPIA

Autor: wp.pl/rynekaptek.pl   09-05-2011, 13:59

Sildenafil także dla dzieci

Substancja stosowana dotąd głównie przy zaburzeniach erekcji będzie dostępna także dla dzieci. W krajach Unii Europejskiej będzie służyła w leczeniu nadciśnienia płucnego u najmłodszych.

Lek, który w tym wypadku występuje pod handlową nazwą Revatio, stosowany jest w leczeniu dorosłych z nadciśnieniem płucnym. Zawarty w nim sildenafil powoduje stopniowe zmniejszenie napięcia tętnic płucnych i spadek ciśnienia w płucach.

Komisja Europejska zatwierdziła, że Revatio będzie można podawać też dzieciom, które skończyły pierwszy rok życia – informuje portal wp.pl.

Testy – z pozytywnymi wynikami - przeprowadzono na grupie 234 dzieci (badania trwały 16 tygodni), a działania uboczne leku są podobne jak przypadku zażywania go przez dorosłych – pojawiają się nudności, wymioty, gorączka czy kaszel.

Pierwotnie Viagra była testowana właśnie jako medykament na problemy z wysokim ciśnieniem. Jej działanie na potencję „niespodziewanie” odkryli mężczyźni uczestniczący w badaniach i od tego czasu na tym skupiła się uwaga koncernu.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH