SM: nowe badania potwierdzają skuteczność Aubagio i Lemtrada

FARMAKOTERAPIA

Autor: MSX/rynekaptek.pl   11-05-2017, 12:31

SM: nowe badania potwierdzają skuteczność Aubagio i Lemtrada Aubagio i Lemtrada poprawiają funkcjonowanie chorych na SM

Spółka Sanofi Genzyme, globalna jednostka organizacyjna firmy Sanofi, zajmująca się lekami specjalistycznymi, podczas 69. dorocznej konferencji Amerykańskiej Akademii Neurologii (AAN) ogłosiła, iż obecne badania potwierdzają skuteczność preparatów Aubagio i Lemtrada w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM).

W odniesieniu do preparatu Aubagio (teriflunomid) nowe dane dowodzą, iż lek ten wpływa pozytywni na zanik korowej istoty szarej u pacjentów z pierwszym epizodem klinicznym, wskazującym na stwardnienie rozsiane. Dane z badania fazy III TOPIC pokazują, że preparat Aubagio miał konsekwentny i istotny wpływ na redukcję zaniku korowej istoty szarej we wszystkich punktach czasowych na przestrzeni dwóch lat.

Z kolei nowe korzystne dane 6-letnie, uzyskane w wyniku analizy post-hoc wyników kontynuacyjnego badania preparatu Lemtrada (alemtuzumab) u pacjentów z rzutowo-remisyjną postacią stwardnienia rozsianego wskazują, że są one podobne do wyników uzyskanych u osób, u których między cyklami leczenia nie wystąpił rzut choroby.

Oba preparaty, o których tu mowa zostały objęte w Polsce refundacją od 1 maja 2017 r. w ramach programu lekowego „Leczenie stwardnienia rozsianego”. Aubagio został udostępniony jako kolejna opcja terapeutyczna w leczeniu I linii SM, Lemtrada z kolei do stosowania u pacjentów z szybko rozwijającą się, ciężką postacią choroby.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH