SM: nowe badania potwierdzają skuteczność Aubagio i Lemtrada

FARMAKOTERAPIA

Autor: MSX/rynekaptek.pl   11-05-2017, 12:31

SM: nowe badania potwierdzają skuteczność Aubagio i Lemtrada Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Spółka Sanofi Genzyme, globalna jednostka organizacyjna firmy Sanofi, zajmująca się lekami specjalistycznymi, podczas 69. dorocznej konferencji Amerykańskiej Akademii Neurologii (AAN) ogłosiła, iż obecne badania potwierdzają skuteczność preparatów Aubagio i Lemtrada w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM).

W odniesieniu do preparatu Aubagio (teriflunomid) nowe dane dowodzą, iż lek ten wpływa pozytywni na zanik korowej istoty szarej u pacjentów z pierwszym epizodem klinicznym, wskazującym na stwardnienie rozsiane. Dane z badania fazy III TOPIC pokazują, że preparat Aubagio miał konsekwentny i istotny wpływ na redukcję zaniku korowej istoty szarej we wszystkich punktach czasowych na przestrzeni dwóch lat.

Z kolei nowe korzystne dane 6-letnie, uzyskane w wyniku analizy post-hoc wyników kontynuacyjnego badania preparatu Lemtrada (alemtuzumab) u pacjentów z rzutowo-remisyjną postacią stwardnienia rozsianego wskazują, że są one podobne do wyników uzyskanych u osób, u których między cyklami leczenia nie wystąpił rzut choroby.

Oba preparaty, o których tu mowa zostały objęte w Polsce refundacją od 1 maja 2017 r. w ramach programu lekowego „Leczenie stwardnienia rozsianego”. Aubagio został udostępniony jako kolejna opcja terapeutyczna w leczeniu I linii SM, Lemtrada z kolei do stosowania u pacjentów z szybko rozwijającą się, ciężką postacią choroby.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH