
Spółka Sanofi Genzyme, globalna jednostka organizacyjna firmy Sanofi, zajmująca się lekami specjalistycznymi, podczas 69. dorocznej konferencji Amerykańskiej Akademii Neurologii (AAN) ogłosiła, iż obecne badania potwierdzają skuteczność preparatów Aubagio i Lemtrada w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM).
W odniesieniu do preparatu Aubagio (teriflunomid) nowe dane dowodzą, iż lek ten wpływa pozytywni na zanik korowej istoty szarej u pacjentów z pierwszym epizodem klinicznym, wskazującym na stwardnienie rozsiane. Dane z badania fazy III TOPIC pokazują, że preparat Aubagio miał konsekwentny i istotny wpływ na redukcję zaniku korowej istoty szarej we wszystkich punktach czasowych na przestrzeni dwóch lat.
Z kolei nowe korzystne dane 6-letnie, uzyskane w wyniku analizy post-hoc wyników kontynuacyjnego badania preparatu Lemtrada (alemtuzumab) u pacjentów z rzutowo-remisyjną postacią stwardnienia rozsianego wskazują, że są one podobne do wyników uzyskanych u osób, u których między cyklami leczenia nie wystąpił rzut choroby.
Oba preparaty, o których tu mowa zostały objęte w Polsce refundacją od 1 maja 2017 r. w ramach programu lekowego „Leczenie stwardnienia rozsianego”. Aubagio został udostępniony jako kolejna opcja terapeutyczna w leczeniu I linii SM, Lemtrada z kolei do stosowania u pacjentów z szybko rozwijającą się, ciężką postacią choroby.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych