Smartfon skontroluje czynniki mające wpływ na ataki astmy

FARMAKOTERAPIA

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   25-04-2017, 09:22

Smartfon skontroluje czynniki mające wpływ na ataki astmy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Naukowcy opracowali aplikację na smartfony, której celem jest pomoc chorym na astmę w kontrolowaniu i zapobieganiu nagłym atakom tej choroby. Jest to wspólne osiągnięcie naukowców z firmy GSK oraz ekspertów z Respiratory Reserch Unit w Nottingham.

Aplikacja pozwala śledzić stan zdrowia i zapisywać wszystkich istotnych szczegółów. Umożliwia nadzór opiekunów nad podopiecznymi cierpiącymi na astmę, gromadzenie danych dotyczących środowiska, poziomu pyłów oraz aktywności ruchowej. Pomaga analizować i zapisywać wszystkie czynniki mające wpływ na ataki astmy - wyjaśnia Rzeczpospolita.

Dzięki MyAsthma chorzy mogą uzyskać dostęp do klinicznie sprawdzonego testu, który pozwala dokładnie monitorować postępy w walce z astmą co 30 dni. Korzystanie z aplikacji gwarantuje również przekazanie danych odpowiednim placówkom służby zdrowia oraz przypomina o przyjmowaniu obowiązkowych leków o wyznaczonej porze.

Aplikacja została zgłoszona do nagrody na najbardziej rozwojową i przydatną technologię w dziedzinie zdrowie (AXA PPP Healthcare Health Tech & You Awards 2017). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 kwietnia.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH