Sondaż: 59,3 proc. Polaków niepokoi się ewentualnymi następstwami szczepienia

FARMAKOTERAPIA

Autor: wp.pl/ rynekaptek.pl   14-12-2020, 11:37

Sondaż: 59,3 proc. Polaków niepokoi się ewentualnymi następstwami szczepienia Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Blisko 40 procent ankietowanych deklaruje, że przyjmie szczepionkę na COVID-19 - wynika z sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie WP. Większość Polaków obawia się powikłań po zaszczepieniu na koronawirusa.

39 procent ankietowanych Polaków zgłasza chęć zaszczepienia się na koronawirusa - można wywnioskować z najnowszego sondażu IBRIS dla WP. Są wśród nich zarówno osoby obawiające się powikłań, a mimo to gotowe poddać się szczepieniu (25,4 proc.), jak i te, które nie czują lęku przed powikłaniami (13,6 proc.). 59,3 proc. Polaków niepokoi się ewentualnymi następstwami szczepienia. Największe obawy mają młodzi ludzie.

Wśród osób obawiających się szczepionki aż 33,9 proc. respondentów zadeklarowała, że jej nie przyjmie. 25,4 proc., mimo strachu, chce się zaszczepić.

Z badania wynika też, że powikłań nie obawia się jedynie 27,4 proc. badanych. Jednak mimo to połowa tej grupy i tak nie chce się zaszczepić. 13,2 proc. respondentów nie miało zdania na ten temat.

Z danych tych wynika również, że niezależnie od tego, czy badani mają obawy czy nie, zaszczepić się planuje 39 proc. respondentów. Szczepić się nie chce 47,7 proc. badanych.

Więcej: https://wiadomosci.wp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH