Startup "projekt Aurora" bierze udział w infoShare

FARMAKOTERAPIA

Autor: Antyweb/rynekaptek.pl   18-05-2017, 10:06

Startup "projekt Aurora" bierze udział w infoShare Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Projekt Aurora biorący udział w konkursie infoShare ma ułatwić wybór najskuteczniejszego antybiotyku dla chorego.

Jak wiadomo antybiotyków nie powinno stosować się na zasadzie prób i błędów. Przed podaniem preparatu powinno się każdorazowo przeprowadzać test, który pozwala określić, jaki antybiotyk będzie w danym wypadku najskuteczniejszy.

Niestety obecnie dostępne testy dają wynik najwcześniej po 72 godzinach od pobrania wymazu. W tym czasie stan zdrowia chorego może się mocno pogorszyć, dlatego też lekarze, nawet jeśli pobiorą od chorego materiał biologiczny do badania, podają mu od razu antybiotyk, sugerując się swoją wiedzą, doświadczeniem i poniekąd intuicją.

Zmienić to może projekt Aurora, firmy BreakBox Lab. To specjalny test do selekcji antybiotyku, który da odpowiedź w ciągu zaledwie 6 godzin, na jaki antybiotyk są wrażliwe bakterie, którymi pacjent jest zainfekowany.

Dzięki niemu antybiotyk będzie można przyjąć jeszcze tego samego dnia, w którym przeprowadzono test. Dodatkowo rozwiązanie ma być dostępne u lekarzy pierwszego kontaktu i nie wymagać żadnego specjalistycznego przeszkolenia. Finalna wersja ma trafić do przychodni za mniej niż dwa lata.

Projekt zdobył nagrodę za najlepsza prezentację naukową na BioInnovation International Summit 2016.

Więcej: antyweb.pl

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH