STOP NOP wzywa do protestu przeciw przymusowi szczepień

FARMAKOTERAPIA

Autor: Radio Hobby, MS/rynekaptek.pl   17-05-2017, 13:47

STOP NOP wzywa do protestu przeciw przymusowi szczepień Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Stowarzyszenie STOP NOP zaapelowało do przeciwników szczepień, aby wzięli udział w proteście przeciwko obowiązkowym szczepieniom, który odbędzie się 3 czerwca w Warszawie.

Stowarzyszenie STOP NOP złożyło prawie 90 tysięcy podpisów pod petycjami do instytucji odpowiedzialnych za system szczepień, apelując o respektowania prawa rodziców do decydowania o tym, czy będą szczepić własne dzieci, czy nie.

Ich celem jest przede wszystkim wprowadzenie dobrowolności szczepień, z jakiej korzystają obywatele 16 państw UE, rzetelna rejestracja powikłań poszczepiennych, kontrola nad konfliktem interesów i odszkodowania dla tych co ucierpieli na skutek powikłań.

Jak twierdzi Stowarzyszenie intensywnie immunizowane niemowlęta trafiają do szpitali. Wiele z nich tuż po podaniu obowiązkowych szczepionek. Niepożądane odczyny poszczepienne nie trafiają jednak do urzędowych statystyk. Nikt nie liczy kosztów ponoszonych przez poszkodowane rodziny, ani nie wypłaca im odszkodowań za utracone zdrowie i życie dzieci.

Jednak Państwowy Zakład Higieny ostrzega, że jeśli ruch antyszczepionkowy będzie rozrastał się tak szybko jak do tej pory, grozi nam powrót epidemii wielu chorób. Niezależnie od przepisów prawa stanowionego (obowiązek szczepienia dzieci w Polsce wynika z art. 5 ustawy z 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi), ważne jest dobro zdrowia i społeczeństwa, a chroniąc własne dzieci, chronimy też otoczenie.

Przypomina też, że w całej Europie od marca 2016 do lutego 2017 odnotowano 5881 przypadków odry, głównie w Rumuni, na którą przypada aż 46 proc. tych zakażeń, we Włoszech (24 proc.) oraz w Wielkiej Brytanii (9 proc.).

Protest STOP NOP odbędzie się 3 czerwca w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH