Szczepionka na covid: zamawia się składniki, a następnie je łączy

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP   21-05-2021, 14:55

Szczepionka na covid: zamawia się składniki, a następnie je łączy Szczepionka, opracowana przez lekarza i przedsiębiorcę prof. Winfrieda Stoeckera, budzi ogromne kontrowersje Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Niemiecki lekarz twierdzi, że opracował szczepionkę na covid. Szczególną cechą preparatu jest to, że nie jest dostępny w gotowej postaci: zamawia się poszczególne składniki, a następnie je łączy.

Niemiecki lekarz twierdzi, że opracował własną szczepionkę przeciw koronawirusowi, ale nie uzyskał dotąd zgody na jej stosowanie. Mimo to niektóre gabinety lekarskie już rozpoczęły szczepienia tym preparatem, a popyt rośnie. Prokuratura i policja wszczęły śledztwo w tej sprawie.

Nie wiadomo czy szczepionka rzeczywiście działa

Szczepionka, opracowana przez lekarza i przedsiębiorcę prof. Winfrieda Stoeckera, budzi ogromne kontrowersje, ponieważ nie przeprowadzono wobec niej procedury homologacyjnej. Mimo to w rejonie Lubeki, gdzie mieści się siedziba firmy Euroimmun Stoeckera, oraz w jego rodzinnym Goerlitz rośnie popyt na ten preparat. Pierwsze gabinety lekarskie miały rozpocząć podawanie szczepionki - informuje portal Focus Online.

Nie jest jasne, czy szczepionka Stoeckera rzeczywiście działa.

Gazeta "Saechsische Zeitung" podaje, że lekarka z Goerlitz planuje podawać swoim pacjentom szczepionkę Stoeckera. "Mam listę co najmniej 150 zainteresowanych osób" - cytuje jej wypowiedź.

Zamówiła składniki, a następnie samodzielnie je połączyła

Szczególną cechą preparatu Stoeckera jest to, że nie jest dostępny w gotowej postaci, ale musi zostać przygotowany. Lekarka informuje, że zamówiła poszczególne składniki w firmie Stoeckera, a następnie samodzielnie je połączyła.

W jej sprawie prokuratura w Goerlitz prowadzi obecnie śledztwo.

Produkcja szczepionki przysporzyła kłopotów także Stoeckerowi. Prokuratura i policja prowadzą śledztwo w sprawie przedsiębiorcy, który według własnych oświadczeń zaszczepił specyfikiem już ponad 100 osób.

Stoecker przekonuje, że można go podawać nawet bez licencji. Jego zdaniem homologacja dotyczy tylko producenta szczepionki, a lekarze mogą przeprowadzać indywidualne eksperymenty lecznicze bez zezwolenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH